+380 63 64 806 78
+380 68 46 777 59

+380 63 64 806 78 +380 68 46 777 59 Працюємо:
Пн-Сб: 8:00-20:00
Нд: 10:00-16:00

Ваш кошик 0

Липневі роботи в саду

Липневі роботи в саду

Липень - один із найспекотніших місяців в Україні. Роботи в липні в саду у садівника-городника просто тьма. Але, не дивлячись на спеку, потрібно все намагатися встигати. 

У липні, перш за все, слід потурбуватися про забезпечення рослин вологою. Слід виконувати роботи по збереженню вологи в грунті після поливів. Для цього необхідно використовувати мульчуючі матеріали для захисту политих ділянок від випаровування вологи. Добрими з-поміж них можуть бути: перегній, компост, торф, тирса, солом’яна різка тощо.

Досить важливо у цей період повторити підживлення плодових і ягідних культур. У літній період рослини великою мірою потребують азотного живлення. Краща форма добрив — органічні (пташиний послід, коров’як, гноївка).

З мінеральних добрив можна застосувати аміачну селітру (25-30 г на відро води) з додаванням деревного попелу (140-160 г). Добре реагують на підживлення ягідні культури, а тому їм слід приділити підвищену увагу.

У насадженнях, де передбачається щедрий урожай (багато зав’язі) або ж які мають візуальні ознаки пригнічення, необхідно підживити позакоренево. Найбільш придатним видом добрив для позакореневого підживлення є сечовина (карбамід). Через 35 днів після цвітіння роблять перше підживлення, чітко дотримуючись дози і концентрації робочого розчину для кожної культури: для яблуні — 50 г, груші — З0 г, вишні — 90 г на 10 л води. За необхідності позакореневе підживлення можна повторити за місяць до збирання врожаю. Розчин добрив готують перед застосуванням і обприскують рослини за допомогою обприскувача.

Догляд за овочами

На першому місці, звичайно ж, будуть огірки, плодоношення яких ось-ось почнеться. У липні вони особливо потребують догляду.
Їм необхідний регулярний полив, в залежності від погоди, не рідше 2 – 3 разів на тиждень. Так само часто потрібно поливати і кабачки. Поливати огірки, так само, як помідори і перець, потрібно тільки теплою водою. Не лийте воду прямо під корінь. Якщо поливати рослини по периферії кореневої системи, коріння їх будуть розростатися, що забезпечить їм краще харчування. Якщо ваші огірки перебувають під плівкою, після поливу дайте їм обсохнути перш, ніж знову опускати її.

Помідори теж потребують води. Поливати їх треба рясно, але не часто. Якщо немає екстремальної спеки, можна робити 1 раз в 2 тижні. А ось перці більш вимогливі до вологи. Раз в тиждень полив їм абсолютно необхідний. Поливаючи томати і перець, та, власне, і інші садові овочі, намагайтеся не лити воду на листя рослин. Це обереже їх від захворювань. У томатів потрібно регулярно видаляти з’являються пасинки і стежити за формуванням куща, вчасно підв’язувати розростаються пагони і регулярно видаляти нижні листки, ті, що знаходяться під першою плодової пензлем.

Потребує регулярних і рясних поливах капуста. Тут уже – чим більше – тим краще. Після поливу потрібно рихлити землю, особливо, якщо на грунті утворюється кірка. Це забезпечить кращу надходження кисню до коренів рослин. Томати, капусту, огірки і кабачки потрібно подокучивать. Також потрібно вчасно видаляти з грядок бур’янисту траву.

Протягом місяця всі овочі варто підживити органічними або мінеральними добривами.
 

Догляд за садовими культурами

На початку липня підгодуйте садові дерева розчином мінеральних або органічних добрив. Мінеральні – з розрахунку 1 відро на кв. метр пристовбурового кола, на відро води – 30 г комплексного добрива. Органічні розчин коров’яку, вноситься в борозенки на кордоні пристовбурового кола.

Якщо на листках з’явилася попелиця, інші шкідники або ознаки захворювань, обприскати дерева відповідними препаратами.

Полив у липні необхідний і плодовим деревам і кущам, і ягідних культур. Перед плодоношенням полуницю і суницю, якщо немає дощів, потрібно добре поливати. Щоб уникнути появи сірої гнилі, намагайтеся при поливі не бризкати на листя і стебла рослин. Полуниця має добре продуватися вітром, тому видаляйте з грядки всю бур’янисту траву. Якщо ви закриваєте ягідні грядки сіткою або акрилом від дроздів і шпаків, періодично піднімайте її, щоб рослини провітрювалися.

Якщо на яблунях і грушах багато зав’язей, варто прибрати слабкі і хворі, тоді їх плоди будуть більшими. Зробіть заздалегідь підпірки до гілок плодових дерев, щоб тягар майбутнього врожаю не зламала їх.

Квітники в липні входять у вищу фазу свого розвитку. Цвітуть і однорічні культури та багаторічні. Догляд за квітами в цей час зводиться до поливу, прополки бур’янів і періодичним підкормкам. Високим рослинам повинна бути забезпечена хороша опора. Якщо ви ще не підв’язали жоржини або гладіолуси, зробіть це зараз.

 

 

Догляд за малиною і суницями

У малини виросли молоді пагони. Потрібно прищипнути верхівки, щоб викликати ріст бічних пагонів, на яких у наступному році буде врожай. Зайві пагони видаляйте, так як малина не любить загущення.

Обов’язково поливайте малину під час плодоношення! Весь період дозрівання ягід грунт під нею повинна бути вологою. Дуже добре замульчувати її соломою, сіном або скошеною травою.

Закінчується основний збір суниці. Обробіть кущики, підгодуйте, залиште вуса, якщо потрібно. Кращі розетки – перша і друга від куща.

Якщо потрібно закласти нову плантацію суниці, починайте підготовку місця, щоб грунт встигла осісти. З кінця липня можна садити.


Липень – вершина літа. Він дарує садівникам урожай ягід і перших овочів. Приємних вам турбот в цьому місяці і відмінного врожаю!

 

Акції

Чому потрібно купувати рослини і садовий товар саме у нас