+380 63 64 806 78
+380 68 46 777 59

+380 63 64 806 78 +380 68 46 777 59 Працюємо:
Пн-Сб: 8:00-20:00
Нд: 10:00-16:00

Ваш кошик 0

Садові роботи в серпні

Садові роботи в серпні

Серпень - завершальний період роботи вашого саду. Майже всі ягоди зібрані, фрукти ранніх сортів готові до збирання. Для садівника починається час підготовки саду до майбутнього врожаю.
Чагарники і дерева, які вже закінчили плодоношення, необхідно очистити від хворих гілок, уражених борошнистою росою і сухих частин крони. Обрізані гілки слід спалити. Корисно провести обприскування проти таких шкідників, як павутинний кліщ, малиновий комарик.

Проводять прополку і розпушування грунту навколо дерев і чагарників, видалення прикореневої порослі. Чагарники після плодоношення необхідно підживити і полити, а деревам у цей період полив не потрібен. Гілки малини, яким більше двох років, слід обрізати під корінь, плодоносити вони вже не будуть. З плодоносних дерев слід регулярно знімати пошкоджені плоди і знищувати їх. Процедуру цю краще проводити по вечорах.

Сад

Плодові дерева в серпні закінчують свій ріст і всі сили спрямовують на визрівання плодів. Щоб вони добре перенесли зиму, їх слід підживити фосфорно-калійними добривами. У посушливу погоду необхідний полив, але не занадто рясний для літніх сортів, інакше це може викликати опадання плодів.

Через два тижні після збору плодів у ранніх сортів яблунь і груш починається активний ріст коренів. У цей період вони потребують підгодівлі органікою: на квадратний метр у пристволових колах вносять 4-5 кг перегною і 30-40 г аммофоски.

Кущі смородини та агрусу потрібно оглянути і вирізати хворі або старі гілки. Внести підживлення під дерева та замульчувати грунт.

Протягом серпня збирають плоди обліпихи, тому що пізніше вони стануть занадто м'якими і будуть травмуватися і м'ятися під час збору.

Город

У серпні, як і раніше продовжують доглядати за овочевими культурами, займаючись прополкою й підгодівлею. Але вже і перший урожай на підході!

Томати, солодкий перець і баклажани починають рясне плодоношення. Всі ці культури на початку місяця ще підгодовують органікою або мінеральними добривами. У серпні зачатки квіткових кистей у томатів потрібно видалити.
Перці і баклажани спушують і регулярно рясно поливають, збираючи урожай через 3-5 днів. Огірки для продовження термінів плодоношення потрібно підгодовувати і поливати, знімаючи плоди через 2-3 дні.
Столовий буряк, моркву і кабачки при посушливій погоді продовжують поливати і підгодовувати. А ось гарбуз у серпні вже не підгодовують, всі кінці батогів з квітками та дрібними зав'язями обрізають. Це дозволить краще набрати вагу.


Захист томатів від хвороб.

В теплицях в серпні основний ворог – це плодова гниль і фітофтора. Не використовуйте хімічні засоби для боротьби, краще зробіть розчин з йоду для обприскування (50 мм 5% йоду на 10 л води). Для обприскувань також можна використовувати Фітоспорін або Циркон. Так само бережіть перці і огірки від стеблової гнилі.

Захист огірків від хвороб.

На огірках в серпні з'являється бактеріоз, проти якого відмінно допомагає обливання рослин прямо по маківці розчином Фітоспоріну. А Трохи пізніше може з'явитися Антракноз. Ось тоді чудово допомагає Циркон. Застосовувати хімічні засоби, в тому числі і мідні для захисту огірків від хвороб можна.


 

Квітник

Не забуваємо і про квіти, що прикрашають наш ділянку. За ними, як і раніше потрібно активно доглядати, полоти і рихлити грунт, поливати в суху погоду, захищати від хворіб і шкідників. У серпні дають останню підгодівлю багаторічникам фосфорно-калійними добривами, що допоможе краще визріти паросткам і підвищити морозостійкість.
Серпень - хороший час для розмноження більшості багаторічних квіткових культур. Ділять і розсаджують очитки, примули, дзвіночки, садові ромашки, півонії, астильбы, флокси, дельфініуми, лілії і інші квіти. У троянд та інших щеплених чагарників видаляють відростаючу дику поросль, вирізаючи її як можна ближче до коріння. Грунт під трояндами повинен бути чистим від бур'янів. Відцвілі головки квітів систематично видаляють.

 

Однорічники в цьому місяці активно утворюють насіння, які потрібно регулярно збирати в міру визрівання. Зібрані насіння поміщають у сухому місці для остаточної просушки. Але якщо насіння не потрібні, то для продовження термінів цвітіння слід регулярно видаляти зів'ялі квіти і суцвіття. Лобелія, аліссум, однорічний флокс та інші однолітники з дрібними квітками можна змусити цвісти повторно, обрізавши верхівки пагонів. 

Протягом усього серпня можна пересаджувати лілії. На одному місці вони можуть рости 3-5 років. При посадці важливо не пошкодити коріння, їх лише обтрушують. Низькорослі лілії садять на глибину 10-12 см, середньорослий — 12-15 см, високорослі — 15-20 см. Відстань вимірюють від донця цибулини.

В кінці місяця на постійне місце висаджують розсаду дворічників і багаторічників. Відстань між сіянцями у віоли, незабудки, маргаритки — 20 см, у дзвоника і гвоздики — 30 см, геспериса, наперстянки, троянди — 40 см. Багаторічну гвоздику розміщують через 20 см, піретрум, аквилегію, гайлардію, дзвіночок — через 30 см, дельфініум — 40 см. Всі посадки цих квітів рясно поливають і мульчують.

 

Акції

Чому потрібно купувати рослини і садовий товар саме у нас