+380 63 64 806 78
+380 68 46 777 59

+380 63 64 806 78 +380 68 46 777 59 Працюємо:
Пн-Сб: 8:00-20:00
Нд: 10:00-16:00

Ваш кошик 0

Види орхідей

Види орхідей

Види домашніх орхідей

 

Які види орхідей бувають, чим вони відрізняються і скільки є видів орхідей на Землі взагалі? Чим особливий кожен з них і які родзинки приховує в собі? Саме ці теми зараз будемо розкривати.

 

Практично всі види домашніх орхідей можна придбати в спеціалізованих магазинах і в садово-городніх комплексах, рослина ця в нашій країні надзвичайно популярна.

 

Загалом орхідеї налічують більше 700 видів, які ростуть в різних умовах і виглядають абсолютно по різному. Зупинимось на видах орхідей кімнатних, які найчастіше можна побачити на підвіконнях житлових будинків і офісних приміщень.

 

Види білих орхідей

 

Елегантні, витончені і «чисті» види білих орхідей зазвичай не залишаються осторонь уваги жодного квітникаря чи того, хто вирощує орхідеї. Є щось особливе і недоторкане саме в цій тендітній білій квітці, що так приваблює людей. Серед таких сортів найчастіше зустрічається орхідея Ванда, Каттлея, Лудізія і багато інших.

 

Види жовтих орхідей

 

Найпопулярнішими видами жовтих орхідей є два сорти Дендробіумів: ДендробіумЛіндлі і Левиний Дендробіум. Перший зацвітає рясно і може мати до 14 квіток на стеблі водночас, до 5 см в діаметрі кожна. Левиний Дендробіумцвіте маленькими, але не менш красивими трикутними кремово-жовтими квіточками, до 2 см діаметром.

 

Види диких орхідей

 

Окрім домашніх варто знати і про окремі види диких орхідей. Вони завжди приваблювали знавців поєднанням в собі краси і ніжності разом з силою, живучістю і стали своєрідним символом самодостатку і незалежності.

 

Найбільш поширеними дикими орхідеями, які ростуть поруч нас, є Королівська, Маленький білий черевичок, Венерин черевичок, Лісова, Африканська, Середземноморська, Болотяна, Дволисткова Любка.

 

Рідкісні види орхідей

 

В природі існують види орхідей, які можна побачити виключно в спеціальних відділах ботанічних садів, на виставках, або в колекціях у досвідчених квітникарів. Це рідкісні види орхідей, які досить рідко зустрічаються в природному середовищі. До них відносяться Епідендрум, Лудізія, Масдеваллія, Променаея, Спатоглоттіс, Психопсис, Макодес, Максилларія.

 

Види орхідеї Фаленопсис

 

Фаленопсис це той вид, який в кімнатних умовах вирощується найчастіше. В свою чергу він теж поділяється на багато внутрішньовидових сортів, чи то видів. Отож, які існують види орхідеї Фаленопсис?

 

Фаленопсис Шиллера є, напевно, в кожного, хто вирощує орхідеї. Цвіте недовго, але по декілька разів в рік і є рекордсменом за кількістю квіток, які одночасно можуть розпускатись на стеблі. Максимальний показник становив 174 квітки.

 

Фаленопсис Амабіліс приваблює око великими суцвіттями по 15-20 квіток кожна. Квіти видають ледве чутний але дуже приємний аромат.

 

Фаленопсис Стюарта має багато спільного з Фаленопсисом Шиллера, але відрізняється зігненими в різні сторони гілочками і особливим візерунком на пелюстках квітів.

 

Вирощуються в домашніх умовах і інші не менш популярні сорти, серед них Фаленопсис Люддемана, рожевий, Сандера, кінський і гігантський.

 

Види орхідеї Дендробіум

 

«Дендробіум» в перекладі з грецької мови означає «той, що живе на дереві» і назва цілком себе виправдовує. Цей вид відноситься до повітряних орхідей, однак, існують виведені окремі види орхідеї Дендробіум, які вирощуються в горщиках в кімнатних умовах. До них відносяться Дендробіумнобіле, благородний, Дендробіум Фаленопсис, Прекрасний. Найпоширеніший з них – Фаленопсис – цвіте великими квітами, розміром до 9 см в діаметрі кожна. Квіти насичених кольорів від лілового до бузкового і радують око в зимовий період протягом 5-6 тижнів.

 

Види епіфітних орхідей

 

Хоча відомо, що епіфіти, це рослини які «проживають в повітрі», а точніше, ростуть на каменях і інших рослинах, нічим їх не шкодячи і не заважаючи, види епіфітних орхідей вирощують і вдома. Найбільш поширеними є орхідея Ванда, Ангрекум, Дендробіум, Зігопетелумепіфітний і інші.

 

Види орхідей Каттлея

 

Каттлея відноситься до тих орхідей, які найчастіше засмучують своїх власників відсутністю цвіту. Це пов’язано виключно з тим, що цвісти може лише доросла і добре доглянута Каттлея, яку все влаштовує і якій створені всі комфортні умови для росту. Найпопулярніші види орхідей Каттлея, які вирощуються вдома, це Каттлея двоколірна, Боуринга, триана, Форбеза і інші.

 

Як визначити вид орхідеї

 

Допоки орхідея не зацвіла, запитання як визначити вид орхідеї є доволі проблематичним. Листки в декількох видів можуть бути практично однаковими, або зовсім різними в декількох внутрішньовидових сортів. Найпростіше з Фаленопсисом – він не утворює псевдо цибулин, має великий корінь і декілька подібних на язики листків. Якщо ж таких ознак немає і при продажу не було зазначено виду рослини, рекомендовано очікувати початку пори цвітіння і визначати за цвітом, який з вище описаних видів орхідей тепер житиме поруч.

ПРИДБАТИ ОРХІДЕЮ

Акції

Чому потрібно купувати рослини і садовий товар саме у нас