+380 63 64 806 78
+380 68 46 777 59

+380 63 64 806 78 +380 68 46 777 59 Працюємо:
Пн-Сб: 8:00-20:00
Нд: 10:00-16:00

Ваш кошик 0

Як обрізати орхідею після цвітіння

Як обрізати орхідею після цвітіння

Чи потрібно обрізати орхідею після цвітіння

 

Безумовно, основною прикрасою орхідеї є її цвіт, без нього вона є зовсім непримітною рослиною, яка навряд чи приверне увагу любителів домашніх рослин. При забезпеченні їй потрібного догляду і створенні сприятливих умов для росту, орхідея тішить око рясним цвітом дуже і дуже довго. По закінченні цього періоду всіх власників рослини цікавить, чи потрібно обрізати орхідею після цвітіння, як це правильно зробити і який догляд забезпечити рослині після обрізки. На ці та супутні запитання наведемо відповіді нижче.

 

Отже, образка, безумовно потрібна після того, як всі квіти засохнуть і квітконоси залишаться порожніми. Якщо цього не зробити, на місці старих з’являться нові бруньки, які знесилять рослину настільки, що вона, швидше за все, загине. Щоб цього не допустити в жовтні-листопаді, після цвітіння рослина обрізується і переходить в період сну.

 

Правила обрізання орхідей

 

Точний час, коли потрібно обрізати орхідею після цвітіння, залежить від її сорту. Наприклад, фаленопсис слід обрізати одразу, як тільки квіти засохнуть, а є такі види, обрізання яких проводиться тільки після того, як стебла набудуть бурого кольору. Тому, купуючи нову рослину в магазині, уточніть точну назву сорту та правила догляду. Неправильний догляд зазвичай губить вазони, а, купуючи рослину, цього ніхто, звісно ж, не хоче.

 

Для того, щоб обрізати рослину акуратно, не травмувавши листя і не спричинивши загнивання частин орхідеї, варто разом з рослиною одразу придбати садовий секатор. Звісно, можна користуватись ножицями чи ножем, але ризик травм рослини суттєво збільшується.

 

Як і перед проведенням хірургічної операції, інструмент потрібно продезінфікувати (стерилізувати нема потреби) з застосуванням розчину хлору. Рекомендовано вдягнути на руки гумові рукавички, щоб уникнути опіків шкіри і подальшого неприємного запаху.

 

Як обрізати квітконос у орхідеї

 

Чи обрізати квітконос в орхідеї після цвітіння вже було зазначено вище – однозначно, тепер розповімо, як це зробити правильно.

 

Якщо стало помітно, що він починає сохнути, не потрібно одразу братись за секатор, а зачекати, поки квітконос не засохне остаточно і не пожовтіє. Якщо обрізати його зеленим, рослина потім буде довго відновлюватись і, щонайменше, пів року не цвістиме. Від квітконоса після обрізання має залишитись лише невеликий пеньок.

 

Чи потрібно обрізати стебло орхідеї

 

З квітконосами все зрозуміло, а от чи потрібно обрізати стебло орхідеї після цвітіння? Лише в тому випадку, якщо воно починає сохнути, набуває бурого кольору. Якщо ж воно залишається цілковито зеленим – обрізання не потрібне, квітка може розпуститись з нових бутонів. Відрізається лише засохла частина і з тією метою, щоб рослина не витрачала на неї сили.

 

Якщо стебло засохло, не має бруньок, то без остраху можна при самій основі його обрізати, а рослину пересадити, щоб вона росла і цвіла далі.

 

Догляд за орхідеєю після обрізання

 

Догляд після обрізання ідентичний тому, який забезпечується до цвітіння, адже, по факту, починається новий період очікування з’яви цвіту. Своєчасно, по мірі пересихання субстрату, потрібно поливати рослину, обприскувати поверхню грунту і самі листочки орхідеї.

 

Було зазначено, що рослина потребуватиме пересаджування і при цьому варто звернути увагу на стан кореневої системи. Якщо наявні бурі, коричневі, ламкі ділянки, то їх потрібно обов’язково зрізати, а місця зрізів обробити антисептиком.

 

Може здатись, що догляд за орхідеєю потребує дуже багато уваги і сил, однак, якщо чітко знати всі правила і їх дотримуватись, то рослина почуватиметься чудово, не приноситиме клопотів, а краса цвіту відкине на другий план думки про труднощі і надмірну турботу.

ПРИДБАТИ ОРХІДЕЮ

 

Акції

Чому потрібно купувати рослини і садовий товар саме у нас