+380 63 64 806 78
+380 68 46 777 59

+380 63 64 806 78 +380 68 46 777 59 Працюємо:
Пн-Сб: 8:00-20:00
Нд: 10:00-16:00

Ваш кошик 0

Як правильно доглядати орхідеї

Як правильно доглядати орхідеї

Останні десятиліття орхідея є однією з найбільш затребуваних і популярних домашніх рослин. Будучи адаптованою до вирощування на підвіконнях будинків і квартир нашої крани, вона, однак, залишається екзотичною рослиною, що лише збільшує попит на неї.

 

Вибором найбільш красивої і незвичної квітки і її купівлею справа не обмежується, якщо річ про орхідею. Вона потребує особливого і дбайливого догляду, спеціальних умов для росту. Такими умовами є, в першу чергу, правильний грунт, освітлення, полив і вологість повітря.

 

Підвищеною увагою і особливою турботою варто оточити вазон орхідеї в перші два тижні після купівлі – так званий карантин. Для цього квітку ставлять окремо від інших рослин і забезпечують їй цілковитий спокій, і захист від прямого сонячного проміння. Варто утриматись від застосування добрив в цей період, хоча їх часто рекомендують одразу після купівлі. Це швидше бажання продати товар, а не забезпечити тривалий і здоровий ріст рослині.

 

Коли починати поливати орхідею

 

В цей період потрібно утриматись і від поливу рослини, виключно спостерігати за виглядом її листочків – чи немає ознак наявності шкідників. При закінченні карантину можна по трохи починати полив і привчати рослину до сонячного проміння.

 

При купівлі зазвичай дається багато рекомендацій щодо того, як доглядати орхідею в домашніх умовах, пересаджувати і розмножувати.

 

Пересаджування в перших два роки не потребується – рослина може прекрасно рости в своєму субстраті протягом цього періоду. Виключно в тому випадку, якщо орхідея для продажу була посаджена в мох сфагнум, потрібна пересадка.

 

Хоча орхідея і вважається рослиною вередливою і ніжною, догляд за нею стає абсолютно необтяжливим, якщо все робити всього лиш своєчасно.  Отже, розглянемо основні фактори, які впливають на ріст орхідей.

 

Правильне освітлення для орхідей

 

Найбільший вплив на те, чи цвістиме вазон має освітлення. Якщо світла досить, орхідея цвістиме регулярно, якщо ж його надто мало, квітки не з’являтимуться, листки набудуть світло зеленого відтінку, а потім і пожовтіють.

 

Не люблять орхідеї прямого сонячного світла, виключно у великій кількості розсіяне світло. Притемнення потребується лише в літній період. Для затемнення може згодитись матова плівка або пластик.

 

Важливим є і тривалість світлового дня – він повинен тривати 12 годин. Якщо ж він стає коротшим, орхідея потребуватиме штучного освітлення. Доволі часто власники цієї рослини встановлюють на підвіконні чи в іншому місці, де вирощуються орхідеї, світильники з люмінесцентними лампами.

 

Оптимальна температура для орхідей

 

Оптимальна температура є поняттям відносним і її норма залежить від того, який вид рослини вирощується. Для теплолюбивих сортів літня денна температура повітря повинна становити 15-32 градуси, а зимова нічна – 15-18 градусів. Добовий перепад не повинен перевищувати 3 градусів. Середньотемпературні рослини потребують денної літньої температури в 18-22 градуси, а зимової нічної – від 12 до 15. Холоднолюбиві квіти полюбляють літню денну температуру в 22 градуси, а нічну температуру до 15.

 

Полив орхідей

 

Задаючись питанням про схему поливу варто мати на увазі, що корені орхідей не виносять застою вологи, тому потрібно слідкувати, щоб води не було забагато. Це єдине правило, яке стосується всіх без виключення орхідей, а деталі вже потрібно уточнювати в залежності від сорту рослини. Одні сорти люблять частий полив, інші потребують зволоження грунту лише в випадку його пересихання.

 

Удобрення орхідей

 

Щодо удобрення і підживлення грунту потрібно керуватись відчуттям міри. Не варто перенасичувати грунт добавками, які в великому асортименті пропонують спеціалізовані магазини. Найоптимальніше проводити підживлення один раз в три тижні і виключно в період росту рослини.

 

Як доглядати за квітучою орхідеєю

 

Дуже важливо знати про те, як доглядати за квітучою орхідеєю, а також, як доглядати за орхідеєю після цвітіння.

 

  • Квітуча рослина потребує посиленого поливу. Поливати рекомендовано душем, або спеціальним оприскувачем, а оптимальна температура води становить 35 градусів. Після поливу потрібно забрати воду з точки росту рослини, інакше є ризик, що вона загниє.
  • Нічна температура повинна бути більшою орієнтовно на 5 градусів.
  • Категорично не можна пересаджувати орхідею в період цвітіння, адже рослина скине всі квіти і бутони.
  • Період цвітіння потребує підживлення спеціальним підкормом.

 

При бажанні якомога довше насолоджуватись цвітом орхідеї не варто переставляти її з місця на місце. Квітуча орхідея хоче максимум спокою.

 

Як доглядати за орхідеєю після цвітіння

 

Коли після цвітіння квітконос почорнів і засох, його варто відрізати і знизити інтенсивність удобрення грунту. При настанні зимового періоду знижується також частота поливу, вона зводиться до 1 разу в місяць і перевага надається обприскуванню, а не поливу.

 

Як доглядати за домашньою орхідеєю в горщику

 

Більшості людей, які займаються вирощуванням кімнатних рослин і орхідей зокрема добре відомо, що ці рослини потребують особливих горщиків та грунту. Субстрат повинен забезпечити максимальний доступ повітря до кореня і вберегти його від надлишкової вологи. Саме тому до складу грунту для епіфітних  орхідей входить кора, вугілля, мох, натуральні волокна, пісок, пробки, гранульована глина, але не садова земля. В якості ємкості для їх вирощення ідеальними будуть корзини, кашпо, сітки і інші контейнери.

 

Горшки для наземних орхідей потрібно обирати пластикові, прозорі, з великою кількістю отворів для зливу води. На щастя горщики і грунт зараз можна придбати готові у спеціалізованих магазинах і не перейматись їх створенням, однак ті, хто тривалий час займається вирощуванням цих рослин, надають перевагу самостійному замішуванню грунту.

 

Розібравшись, як доглядати за домашньою орхідеєю в горшку, призвичаївшись до цих правил та не забуваючи про основи догляду, легко перетворити їх вирощування в легке, приємне  необтяжливе хобі, а рослина у відповідь радуватиме свого власника прекрасними екзотичними квітками.

Акції

Чому потрібно купувати рослини і садовий товар саме у нас